8 خاصیت شگفت انگیز خوردن عسل قبل از خواب!

خوردن عسل قبل از خواب چه تاثیری بر سلامت شما دارد؟ گفته می شود عسل داروی طلایی طبیعت است شکی نیست که عسل یکی از بهترین و سالم ‌ترین خوردنی های روی کره زمین است. در کشورهای اروپایی عسل را به نام طلای مایع طبیعت می نامند و از آنجا که قرون‌ وسطی، بسیاری از طبیبان سنتی اروپایی نوشیدن شیر گرم با یک قاشق چای خوری عسل قبل از خواب را توصیه کرده ‌اند، این طلای طبیعت در طول شب می ‌تواند کل بدن شما را التیام ببخشد.

خوردن عسل قبل از خواب

در حالی که در بعضی کشورهای غربی توصیه میشود که نباید بعد از ساعت 7 عسل مصرف شود ، متخصصین طب سنتی در اروپا نوشیدن شیر گرم با یک قاشق چای خوری عسل را برای اطمینان از خواب خوب توصیه کرده اند. همچنین معروف است که معالجه کنندگان سنتی مکزیک نوشیدن چای بابونه را با یک قاشق چای خوری عسل قبل از خواب تجویز می کنند و چینی های باستان با این جمله زندگی می کنند که می گوید “هر شب عسل بخورند”. اگر اینگونه است ، چرا بعضا گفته می شود بعد از ساعت مشخصی از شب مصرف عسل را متوقف کنیم؟ در زیر چند مثال اصلی در مورد اینکه چرا باید هر شب قبل از خواب عسل بخورید آورده شده است

خوابتان از کیفیت خوبی برخوردار خواهد بود

مشخص است که عسل خام ارگانیک فواید و خواص فراوانی دارد و معجزه می کند و در واقع توصیه می شود قبل از خواب 3 قاشق چایخوری عسل بخورید! کبد ما در طول شب به سوخت نیاز دارد، بنابراین عسل می ‌تواند انتخاب خوبی باشد تا کبد ما را پر کند. عسل تولید گلوکز می ‌کند که منجر به انتشار بسیاری از هورمون‌ های چربی و دیگر هورمون ‌ها خواهد شد. ثابت شده‌ است که عسل خام دارای نسبت ایده ‌آل فروکتوز و گلوکز است که برای عملکرد کبد در طول شب عالی است.

مغز شما در طول شب از انرژی زیادی استفاده می‌ کند، بنابراین کمی قند طبیعی قبل از خواب به عملکرد مغز شما کمک می ‌کند، عسل همچنین با افزایش میزان انسولین که باعث ترپیتوفان در مغز می شود ، به مغز کمک می کند. تریپتوفان به سروتونین تبدیل می شود و سپس به ملاتونین تبدیل می شود. بسیاری از مردم ملاتونین را “هورمون سلامتی” می نامند زیرا باعث افزایش ایمنی و بازسازی بافت ها در هنگام استراحت می شود. ملاتونین نه تنها هنگام خواب به شما کمک می کند ، بلکه اطمینان حاصل می کند که با استراحت خوب از خواب بیدار خواهید شد. چه کسی می دانست که مصرف عسل همه این کارها را انجام می دهد؟

 

رژیم غذایی عسل توسط: مایک مکینز 

رژیم غذایی عسل توسط مایک مکینز (کارشناس تغذیه و شیمی شناس ایتالیایی) تاسیس شد ، وقتی متوجه شد ورزشکارانی که غذاهای غنی از فروکتوز و (مانند عسل) می خورند ده برابر بیشتر از افراد معمولی چربی می سوزانند و میزان استقامت آنها را به شدت افزایش داده اند. می بینید که عسل به عنوان سوخت کبد شما عمل می کند و آن را قادر به تولید گلوکز بیشتر می کند.

وقتی گلوکز تولید می شود ، به مغز هشدار می دهد که سطح قند زیاد است و آن را مجبور می کند تا هورمون های چربی سوزی آزاد کند. برای اینکه واقعاً تفاوت در وزن را ببینید ، باید رژیم عسل را دنبال کنید و قند را با عسل جایگزین کنید. علاوه بر این ، شما باید قبل از خواب با سه قاشق عسل آب گرم بنوشید این کار برای اطمینان از ادامه هورمون های چربی سوزی در طول شب.

قطع کامل قند از رژیم غذایی خود دشوار است. اگر قهوه را با شکر می نوشید ، باید شکر و قند را با عسل جایگزین کنید. شما نمی توانید مقدار زیادی غذای بی ارزش بخورید و باید مراقب آنچه برای وعده های غذایی خود درست می کنید باشید. اگر به رژیم غذایی با عسل متعهد باشید ، قطعاً نتیجه خواهید دید

 

خوردن عسل قبل از خواب
خواص خوردن عسل قبل از خواب

خواص خوردن عسل قبل از خواب 

1- خواب راحت

امروز می خواهم ساعت 11:30 بخوابم.” اما ساعت 3 شب است و شما هنوز کاملاً بیدار هستید و در حالی که فکر می کنید چند ساعت خواب مانده اید ، به سقف اتاق خیره شده اید.
در خوابیدن مشکلی دارید؟ نگران نباشید شما تنها نیستید که با مشکل بی خوابی روبرو هستید. اما اکنون فقط با یک ماده ساده و خوشمزه بنام عسل می توانید از شر این مشکل خلاص شوید

عسل می تواند باعث آرامش شود و به شما کمک کند شب راحت بخوابید، عسل حاوی مواد مغذی به نام تریپتوفان است که به شما کمک می کند تا آرام و ریلکس شوید و اینگونه مغز به  بدن سیگنال ارسال میکند که “زمان رفتن به رختخواب” است.

اگرچه بدن ما نیازمند اسید آمینه است، اما به طور طبیعی تولید نمی شود و باید از طریق رژیم غذایی مناسب، مانند مصرف محصولات ارگانیک از جمله عسل آن را بدست آوریم. در طول شب مغز ما به یک ماده به نام گلیکوژن نیاز دارد و باعث می شود که به شما اجازه خوابیدن ندهد و موجب بیدار شدن از خواب میشود. خوشبختانه عسل حاوی گلیکوژن است، بنابراین مصرف آن قبل از خواب به شما کمک می کند که از ترشح آدرنالین جلوگیری کند و خواب راحت داشته باشید.

خرید عسل طبیعی از دهکده سبلان

2- کاهش فشار خون و کلسترل

سطح کلسترول LDL بالا یک عامل خطر قوی برای بیماری قلبی است.
این نوع کلسترول نقش مهمی در آترواسکلروز، ایجاد چربی در شریان ها دارد که می تواند به حملات قلبی و سکته منجر شود.
عسل می تواند تری گلیسرید را کاهش دهد. افزایش تری گلیسیرید خون یکی دیگر از عوامل خطر بیماری قلبی است.
سطوح تری گلیسیرید در رژیم غذایی با قند و کربوهیدرات های تصفیه شده افزایش می یابد.
باز هم عسل یک منبع غنی از فنل ها و دیگر ترکیبات آنتی اکسیدانی است. بسیاری از این موارد به کاهش فشار خون و کلسترل خطر بیماری قلبی مرتبط است.

فشار خون و نگهداری آن در حد متوسط ​​و پايدار، عاملی است كه باعث كاهش ریسک خطر گرفتگی عروق قلبی و ابتلا به بيماری قلبی می شود. عسل حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی می باشد که نشان داده شده است فشار خون را کاهش می دهد، یک قاشق غذاخوری عسل قبل از خواب یک راه خوب برای جلوگیری از فشار خون بالا است.

ادامه مطلب
خواص عسل کنار

خوردن عسل قبل از خواب

3- چربی سوزی

کشف اخیر رژیم غذایی خواب زمستانی نشان داده است که خوردن غذاهای غنی از فروکتوز مانند عسل قبل از خواب به چربی سوزی و افزایش متابولیسم و قدرت بدن کمک می کند. همچنین بیان می کند که بهترین زمان برای چربی سوزی هنگام خواب است

خوردن عسل قبل از خواب همراه با آب باعث افزایش متابولیسم در بدن شما شده و یک اثر ترموژنیک بر بدن شما ایجاد می کند، به این معنی است که گردش خون را افزایش می دهد و باعث کاهش دمای بدن شما می شود و به شما کمک می کند بدون نیاز به ورزش سنگین، چربی بسوزانید.

4- تقویت سیستم ایمنی بدن

عسل دارای آنتی اکسیدان و عوامل ضد باکتری غنی است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند و شما را در مبارزه با عفونت های ناشی از میکرو ارگانیسم ها مثل باکتری ها، قارچ ها و ویروس های متعدد مقاوم می کند.

علاوه بر خوردن عسل قبل از خواب برای بالا بردن سیستم دفاعی خود، می توان آن را نیز به زخم ها اعمال کرد تا خواص آنتی باکتریال آن باعث بهبود مشکلات شما شود.

بریدگی ها و خراش های بهبود یافته: عسل دارای خواص ضد باکتری است که از عفونت در خراش های جزئی جلوگیری می کند. بعلاوه ، ضخامت آن از ورود باکتریها و آلودگی به زخم محافظت می کند. کافی است کمی عسل را روی برش خود بمالید و روی آن را با باند بپوشانید

 

5- جلوگیری از پیری زودرس

پیری زودرس را نمی توان به سن خاصی نسبت داد، اما بطور کلی اگر هر فردی زودتر از 40 سالگی روند پیری را آغاز کند، به پیری زودرس مبتلا شده است

بهترین کاری که  برای جلوگیری از پیری زودرس میتوان انجام داد، مصرف آنتی اکسیدان ها می باشد که عسل، غنی از آنتی اکسیدان است، با استفاده از عسل می توانید به پوست خود رطوبت ببخشید و پوست تان را از مواد مغذی درون عسل بهره مند کنید، اما اگر هر شب قبل از خواب عسل بخورید، این کار به شما کمک می کند از درون بدن هم با نشانه های بالا رفتن سن مقابله کنید.

 

6- تسکین گلودرد و ضد التهاب

عسل برای تسکین گلودرد شناخته شده است در حالی که به عنوان داروی سرفه عمل می کند. دو قاشق چای خوری عسل حتی خشن ترین گلودرد را نیز آرام می کند اما این روش تسکین گلودرد برای کودکان زیر 1 سال در نظر گرفته نشده است و بهتر است برای کودکان زیر یک سال با پزشک مشورت شود.

عسل خام و طبیعی دارای خواص ضد التهابی است. پس با خوردن عسل قبل از خواب به مقدار یک قاشق غذاخوری یا مخلوط با آب ولرم، شما می توانید هر شب از سرفه و تحریک در گلو جلوگیری کنید. علاوه بر این، عسل یک آنتی بیوتیک خوب است که می تواند به مبارزه با هر گونه باکتری که در گلوی شما وارد می شود، کمک کند.

 

7- رفع خستگی و بیحالی

فشار کار زیاد و خستگی ناشی از آن موجب خستگی و بیحالی در انتهای روز میشود و همین که از سرکار به منزل میرسید به قدری خسته و بی حال هستید که نمیخواهید با خانواده تا گپ بزنید
خوردن عسل قبل از خواب موجب رفع خستگی و بیحالی و همچنین افزایش حس آرامش، شادی و خنده های بیشتر می شود.
استفاده از خوراکی های نشاط آور در این شرایط سخت زندگی های امروزی بسیار ضروری به نظر می رسد

8- تقویت دریچه اسفنگتر (دریچه معده به مری)

اگر مشکل رفلاکس معده دارید و دائما احساس سوزش در سر معده میکنید یا هنگام خوابیدن از دهانتان اسید معده به بالشتتان میریزد دریچه اسفگتر یا دریچه معده به مری شما درست کار نمیکند و موجب برگشت اسید از معده به مری میشود خوردن عسل قبل از خواب به مرور زمان باعث تقویت این دریچه میشود و دیگر احساس سوزش و ترش کردن در معده نخواهید شد

برای درک بهتر این مطلب میتوانید مقاله درمان سوزش معده با عسل را بخوانید/

در میان این موارد ، خوردن عسل قبل از خواب همچنین این مزایا را ارائه می دهد:
از تشکیل پلاک روی دندان های شما جلوگیری می کند
به آلرژی کمک می کند
سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند
به رفلاکس اسید معده کودکان (و همچنین بزرگسالان) کمک کنید
در حالی که طعم عسل عالی است ، مراقب باشید از حد افراط نکنید. به یک قاشق بچسبید زیرا سرشار از قند است ، در صورت مصرف زیاد می تواند ناسالم باشد. مصرف عسل برای بیماران دیابتی توصیه نمی شود ، بنابراین ابتدا با پزشک خود مشورت کنید
<<زندگیتون به شیرینی عسل>>

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی دهکده سبلان را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم